ISO9001 приспособено штанцување EMI ​​заштитна футрола RF заштитна обвивка за лимени штитник може

Краток опис:


Детали за производот

Ознаки на производи

Опис на производот

Име на предметот  ISO9001 Прилагодено печат EMIЗаштитно куќиштеRF Штит Капак лимени штит може
Материјал Нерѓосувачки челик, бел месинг, фосфор бронза, бакар, месинг, итн.
Процес Изработка на алат, прототип, сечење, печат, заварување, тапкање, виткање и обликување, обработка, површинска обработка, монтажа
Спецификација OEM/ODM, според цртежот или примерокот на клиентот
Сертификат ISO9001:2015/IATF 16949/SGS/RoHS
MOQ 1000 парчиња
Пакување Спакувано со носачка лента / Спакувано во плех со блистер / Спакувано во кеса од пена / Прилагодено пакување по потреба
Апликација Автомобили, опрема за шасија, додатоци за мебел, електронски компоненти

Прилагодени метални печат заштитни случаи

Mingxing е водечки производител во индустријата напечат метални деловии склопови за употреба во различни индустрии.Ние сме професионални во производството на заштитни компоненти дизајнирани да блокираат надворешни извори на електромагнетна енергија за тешки апликации.Со долгогодишно искуство во производството и управувањето, нашите заштитни кутии со висок квалитет и добро функционираат може да обезбедат електронските компоненти или системи на вашата апликација да бидат безбедни од електромагнетни пречки.

Функцијата на заштитното куќиште е главно да ги блокира електромагнетните бранови во куќиштето и да го заштити корисникот од штетноста на електромагнетното зрачење, како и да избегне пречки со другите електрични апарати наоколу.До одреден степен, може да обезбеди дека компонентите се заштитени од прашина и да го продолжи работниот век.Заштитните капаци се широко користени во лаптоп компјутери, PDA, PHS, CDMA, системи за навигација за автомобили, ITS, оптички погони, мобилни телефони, заштитни кутии, опрема за тестирање и воена опрема итн.

Зошто да не изберете нас

1. Ефикасна комуникација, висока ефикасност и заштеда на време.

2. Брзо време на испорака и брза брзина за распоред на примероци.

3. Над 15 години искуство во производство на EMI заштитен материјал, висококвалитетна, фабричка директна продажба може да понуди многу конкурентна цена.

Работен процес

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

П. Дали сте фабрика или трговско друштво?

О: Ние сме фабрика со повеќе од 20 години искуство во полето на ладилникот. Тоа е претпријатие кое професионално дизајнира и произведува ладилници, електронски компоненти, автоделови и други производи за штанцување.

П. Како да добиете понуда?

О: Ве молиме испратете ни информации како што се цртеж, завршна површина на материјалот, количина.

П. Што е со времето на водство?

О: Просечно за 12 работни дена, отворен калап за 7 дена и масовно производство за 10 дена

П. Дали производите од сите бои се исти со иста површинска обработка?

О: Не за прашкаста боја, светлата боја ќе биде повисока од белата или сивата.За анодизирањето, шарената волја повисока од сребрената, а црната повисока од шарената.


  • Претходно:
  • Следно: